Гранти

ЯК ОТРИМАТИ ФІНАНСУВАННЯ НА СВІЙ ПРОЕКТ?

Залучити фінансування на свій проект можна декількома шляхами. Здебільшого, відомий спосіб для багатьох, це кредитування. Але, нажаль, банки зараз кредитують на не дуже вигідних умовах. Також можна знайти інвестора, якщо це цікава інноваційна ідея, залучити фінансування через краудфандінг або спільнокошт, або подати заявку і отримати грант або іншу матеріально-технічну допомогу. 

Грант – це безповоротні кошти, які надаються організаціям та особам для здійснення діяльності, яка прописана у пропозиції, затвердженій грантонадавачем. В першу чергу гранти надаються неприбутковим організаціям, це частіше громадські організації та благодійні фонди, також бюджетним установам, потім прибутковим юридичним особам, в тому числі ФОП. Фізичні особи отримують рідше гранти, це здебільшого невеликі суми. Гранти надаються на соціальні, комерційні проекти, також є гранти на розробки, дослідження, стипендії на навчання та для обміну досвідом, журналістські розслідування тощо. 

Організації, що надають допомогу – донори, можуть бути як міжнародними, так і вітчизняними. Вони надають не тільки фінансову, а і іншу матеріально-технічну допомогу. Основна мета допомоги – демократичний та соціально-економічний прогрес країн, що розвиваються, та прагнуть кращих перетворень в своїй державі.

Отже, є можливість отримати фінансування або іншу допомогу на свій проект, але треба чітко розуміти, що у донорів не менш серйозні вимоги до одержувача гранту, ніж у банків, тому треба добре підготуватися, щоб ваш проект переміг у грантовому конкурсі і ви отримали фінансування.

Пояснимо суть деяких термінів:
Проект – це комплекс заходів, що здійснюються для досягнення чітко визначених цілей упродовж відповідного часу за допомогою фінансових та інших матеріально-технічних ресурсів. 

Грантова (проектна) заявка – фінальна частина розробки, словесний опис та фінансові розрахунки (бюджет) того, що ви збираєтесь здійснити. Грантову заявку найчастіше заповнюють в запропонованій донором аплікаційній формі. 

Грант – цільова дотація, безповоротна фінансова, або матеріально-технічна допомога, для реалізації конкретного проекту. 

Існує багато міжнародних та вітчизняних організацій, що підтримують різні проекти, являючись донорами допомоги, також деякі самі розробляють свої проекти та великі грантові програми. 

Як написати, подати проектну заявку та отримати можливість фінансування – детально описано в довіднику з написання проектних заявок, який ви можете завантажити та використовувати при підготовці свого проекту. 

Благодійний Фонд Реалізації ідей надає допомогу з аналізу та підготовки проектних заявок, ми можемо організувати збір коштів під ваш соціальний, або інший  проект, підібрати для вас необхідний грантовий конкурс, та допомогти в складанні проектної заявки та супроводі проекту. Звертайтесь до нашого Фонду і ми допоможемо в реалізації вашої ідеї.

Долучитися